TriTag

TriTag 0.8

Kolekcja muzyczna dokładnie opisana

TriTag to darmowy program do zarządzania opisami plików muzycznych. Pozwala on uzupełnić puste lub niepełne tagi ID3, czyli opisy które powinny zawierać wszystkie najważniejsze informacje o danym utworze. Zobacz pełny opis

Zalety

  • Wykorzystywanie nazwy pliku do uzupełnienia tagów ID3

Wady

  • Wyszukiwanie w bazie danych nie zawsze działa
  • Problemy z polskimi znakami
  • Skomplikowana obsługa
Więcej

Dobry
7

TriTag to darmowy program do zarządzania opisami plików muzycznych. Pozwala on uzupełnić puste lub niepełne tagi ID3, czyli opisy które powinny zawierać wszystkie najważniejsze informacje o danym utworze.

Przeważnie w naszych bibliotekach muzycznych znajduje się wiele piosenek. Z reguły, kiedy przegrywaliśmy je z płyt, czy od znajomych, nie mieliśmy czasu dokładnie ich opisywać. Obecnie, w epoce odtwarzaczy iPod i programu Tunes skutkuje to dużym bałaganem w bibliotece muzycznej. TriTag pozwala edytować etykiety ID3 i zlikwidować nieporządek.

TriTag charakteryzuje się dość skomplikowanym interfejsem. Jeśli już uda nam się odszyfrować do czego służą wszystkie przełączniki i przyciski, okazuje się że program posiada niemałe możliwości. Potrafi on odczytać informacje o artyście i tytule piosenki na podstawie nazwy danego pliku - funkcja ta działa całkiem nieźle. Niestety w naszych testach pojawiły się problemy z odczytywaniem danych zawierających polskie znaki.

Teoretycznie TriTag potrafi również wyszukać cyfrowy "odcisk palca" danej piosenki w bazie danych i pobrać odpowiednie informacje. Niestety w trakcie naszych testów nie udała nam się ta sztuka.

TriTag pozwala uzupełnić opisy swojej kolekcji muzycznej i ułatwić zarządzanie nią w programie iTunes. Niestety co do jego skuteczności można mieć dużo zastrzeżeń.