TriTag

TriTag 0.8

Kolekcja muzyczna dokładnie opisana

Zalety

  • Wykorzystywanie nazwy pliku do uzupełnienia tagów ID3

Wady

  • Wyszukiwanie w bazie danych nie zawsze działa
  • Problemy z polskimi znakami
  • Skomplikowana obsługa

Dobry
7

TriTag to darmowy program do zarządzania opisami plików muzycznych. Pozwala on uzupełnić puste lub niepełne tagi ID3, czyli opisy które powinny zawierać wszystkie najważniejsze informacje o danym utworze.

Przeważnie w naszych bibliotekach muzycznych znajduje się wiele piosenek. Z reguły, kiedy przegrywaliśmy je z płyt, czy od znajomych, nie mieliśmy czasu dokładnie ich opisywać. Obecnie, w epoce odtwarzaczy iPod i programu Tunes skutkuje to dużym bałaganem w bibliotece muzycznej. TriTag pozwala edytować etykiety ID3 i zlikwidować nieporządek.

TriTag charakteryzuje się dość skomplikowanym interfejsem. Jeśli już uda nam się odszyfrować do czego służą wszystkie przełączniki i przyciski, okazuje się że program posiada niemałe możliwości. Potrafi on odczytać informacje o artyście i tytule piosenki na podstawie nazwy danego pliku - funkcja ta działa całkiem nieźle. Niestety w naszych testach pojawiły się problemy z odczytywaniem danych zawierających polskie znaki.

Teoretycznie TriTag potrafi również wyszukać cyfrowy "odcisk palca" danej piosenki w bazie danych i pobrać odpowiednie informacje. Niestety w trakcie naszych testów nie udała nam się ta sztuka.

TriTag pozwala uzupełnić opisy swojej kolekcji muzycznej i ułatwić zarządzanie nią w programie iTunes. Niestety co do jego skuteczności można mieć dużo zastrzeżeń.

Opinie użytkowników o TriTag